Konferanslarımıza Ambargo Devam Ediyor

Konferanslarımıza Ambargo Devam Ediyor

3 yılı aşkındır çeşitli yollarla konferanslarımızın engellenmekte olduğu kamuoyunca bilinirken ve geçtiğimiz günlerde (22 Nisan cumartesi günü) Adana Atatürk parkında gerçekleştirmek istediğimiz programda polisin acımasızca müdahalesi ile karşılaşıldı. Olaydaki polis şiddeti Türkiye gündemine oturdu ancak yetkililer tarafından henüz polis şiddetine karşı bir açıklama ve soruşturma gerçekleşmedi.

Furkan Hareketi olarak her türlü engellemeye rağmen yolumuza devam ederek, İslam medeniyetinin inşası için öncü bir nesil yetiştirmek maksadıyla  29 Nisan Pazar İstanbul’da  ve 30 Nisan Pazar günü ise Ankara’da düzenlemeyi planladığımız konferans ve etkinlik programlarımıza da izin verilmedi.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirmek istediği konferansları için günler öncesinden valiliğe izin için başvuruldu. Ancak izin verilmediği haberi ise konferansa bir gün kala bize ulaştırıldı. Bu şekilde haksız uygulamalarla konferanslarımıza izin verilmemesini şiddetle kınıyoruz.

Yapılan bu zulmü siz duyarlı halkımızın vicdanına ve Rabbimize havale ediyoruz.

28 Nisan 2017
975 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. Çetin dedi ki:

    Şu an küçük bir hareketiz ama ilerde çok büyüyeceğiz buna inanıyorum,metanetizi kaybetmeyin,bu tür engellemeler bizi yıldıramaz…Allah c.c bizimle beraberdir…

  2. Mehmet dedi ki:

    Vakfınız hiç güzel şeyler yapmıyor. Devletimi bu konuda son derece destekliyorum.Bu işler yani ilim öğrenme video ile olmaz. İlmi bir medresede icazet alma ile öğrenilir. Öyle devleti eleştirme ile bir yere varılmaz. Ayinesi iştir kişinin lafına bakiılmaz. Dahilde menfi hareket, hariçteki düşmana yardımdır.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?