İftiralara Cevaplar
Adana
Konu: Beyaz TV'nin İftiralarına Cevap
Konuşmacı: Alparslan Kuytul Hocaefendi
Mobil İzle

İftiralara Cevaplar

Haz 17, 2015

Bu bölümde Vakfımıza ve Muhterem Alparslan KUYTUL Hocaefendi’ye atılan iftiralara cevaplarımız yer almaktadır. İlgili konularda Muhterem Alparslan KUYTUL Hocaefendi’nin soru-cevaplarına ve daha fazlasına tvfurkan.com adresinden erişebilirsiniz

Soru-cevapları video olarak izlemek için TIKLAYINIZ

 

Cevapları ses ve video olarak indirebilirsiniz. Cep telefonları için düşük kaliteli seçeneğine tıklayabilirsiniz.

 

1-HDP Meselesi indirTOPLU MP3 İndir indirTOPLU MP4 İndir indirTOPLU MP4 İndir (Mobil)
1 Sizi HDP taraftarı olarak gösterenlere neler söylemek istersiniz? indirMP3 indir indirMP4 indir (Yüksek Kalite) indirMP4 indir (Düşük Kalite)
2 Selahattin Demirtaş’a 6-7 Ekim olayları ile ilgili Hocaefendi’den Ağır Sözler indirMP3 indir indirMP4 indir (Yüksek Kalite) indirMP4 indir (Düşük Kalite)
3 PKK’ya terör örgütü demediğinizi, PKK taraftarı olduğunuzu söylüyorlar. Bu doğru mu? indirMP3 indir indirMP4 indir (Yüksek Kalite) indirMP4 indir (Düşük Kalite)
2-Neden Siyasete Karışıyorsunuz? indirTOPLU MP3 İndir indirTOPLU MP4 İndir indirTOPLU MP4 İndir (Mobil)
1 Neden siyasi açıklamalar, tenkitler veya ülke gündemine dair açıklamalar yapıyorsunuz? indirMP3 indir indirMP4 indir (Yüksek Kalite) indirMP4 indir (Düşük Kalite)
2 Fıkıhçı olduğunuz halde neden Türkiye siyasetine dair yorumlar yapıyorsunuz? indirMP3 indir indirMP4 indir (Yüksek Kalite) indirMP4 indir (Düşük Kalite)
3-AKP Düşmanlığı indirTOPLU MP3 İndir indirTOPLU MP4 İndir indirTOPLU MP4 İndir (Mobil)
1 AKP sayesinde rahat rahat her yerde konferans ve ders yaptığınız halde neden onu desteklemiyorsunuz? indirMP3 indir indirMP4 indir (Yüksek Kalite) indirMP4 indir (Düşük Kalite)
2 Bazı meselelerde hükümet aleyhinde konuşmanız ve engellemeler karşısında yaptığınız sert açıklamalar AKP düşmanı olduğunuzu mu gösteriyor? indirMP3 indir indirMP4 indir (Yüksek Kalite) indirMP4 indir (Düşük Kalite)
3 Neden sadece AKP’yi eleştiriyorsunuz, diğer partilerin hiç mi suçu yok? indirMP3 indir indirMP4 indir (Yüksek Kalite) indirMP4 indir (Düşük Kalite)
4-Rus Uçağının Düşürülmesi indirTOPLU MP3 İndir indirTOPLU MP4 İndir indirTOPLU MP4 İndir (Mobil)
1 Rus uçağının düşürülmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? (1) indirMP3 indir indirMP4 indir (Yüksek Kalite) indirMP4 indir (Düşük Kalite)
2 Rus uçağının düşürülmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? (2) indirMP3 indir indirMP4 indir (Yüksek Kalite) indirMP4 indir (Düşük Kalite)
3 Ulusal medyanın Rus uçağı ile ilgili yapılan açıklamaların kırpılarak alaya alması hakkında ne düşünüyorsunuz? indirMP3 indir indirMP4 indir (Yüksek Kalite) indirMP4 indir (Düşük Kalite)
4 Alparslan KUYTUL Hocefendi’nin “Rus Uçağı” hakkındaki tespitleri doğru çıkıyor? indirMP3 indir indirMP4 indir (Yüksek Kalite) indirMP4 indir (Düşük Kalite)
5-Vahhabilik
1 Furkan Vakfı için Vahhabi deniliyor. Sizin için de Ezher Misyonerlerin elinde deniliyor. Kendinizi tanıtır mısınız? indirMP3 indir indirMP4 indir (Yüksek Kalite) indirMP4 indir (Düşük Kalite)
6-İrancılık
1 Vakfınızın El-kaideci, Hizbullahçı veya İrancı olduğunu söylüyorlar. Cevabınız nedir? indirMP3 indir indirMP4 indir (Yüksek Kalite) indirMP4 indir (Düşük Kalite)
7-Tekfircilik / Maide 44 indirTOPLU MP3 İndir indirTOPLU MP4 İndir indirTOPLU MP4 İndir (Mobil)
1 Tekfir ictihadi bir mesele midir? indirMP3 indir indirMP4 indir (Yüksek Kalite) indirMP4 indir (Düşük Kalite)
2 Sizin oy kullananları tekfir ettiğinizi söylüyorlar. Oy kullanmak konusunda görüşünüz nedir? indirMP3 indir indirMP4 indir (Yüksek Kalite) indirMP4 indir (Düşük Kalite)
8-Particilik indirTOPLU MP3 İndir indirTOPLU MP4 İndir indirTOPLU MP4 İndir (Mobil)
1 Parti metodu ile Müslümanlar 15 yıl öncesine göre daha rahat değiller mi? indirMP3 indir indirMP4 indir (Yüksek Kalite) indirMP4 indir (Düşük Kalite)
2 Seçimler hakkında ne düşünüyorsunuz? indirMP3 indir indirMP4 indir (Yüksek Kalite) indirMP4 indir (Düşük Kalite)
9-Hadis inkarcılığı
1 İlahiyatlarda hocalar talebelere mezhepsizlik, hadis inkarcılığı ve cemaat karşıtlığı gibi fikir aşılıyorlar bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? indirMP3 indir indirMP4 indir (Yüksek Kalite) indirMP4 indir (Düşük Kalite)
10-Tasavvuf Tarikat
1 Tasavvuf hakkındaki görüşleriniz nedir? indirMP3 indir indirMP4 indir (Yüksek Kalite) indirMP4 indir (Düşük Kalite)
11-Mezhepsizlik
1 Hiçbir şeye dayanmadan mezhepleri inkar edenlere karşı ne demeliyiz? indirMP3 indir indirMP4 indir (Yüksek Kalite) indirMP4 indir (Düşük Kalite)
12-Şia
1 Şia mezhebine Ehli-i Sünnet’in bakışı nedir? indirMP3 indir indirMP4 indir (Yüksek Kalite) indirMP4 indir (Düşük Kalite)
13-Gülen Cemaati
1 Fetullah Hoca ve Gülen Cemaati hakkında kimse konuşmazken Hocaefendi konuşmuştu indirMP3 indir indirMP4 indir (Yüksek Kalite) indirMP4 indir (Düşük Kalite)
14-Cuma Namazı
1 Tevbe suresinde bahsedilen “Mescidi Dırar’ı” örnek gösterip cuma namazına gitmeyenlere ne cevap vermeliyiz? indirMP3 indir indirMP4 indir (Yüksek Kalite) indirMP4 indir (Düşük Kalite)
15-Risale-i Nur indirTOPLU MP3 İndir indirTOPLU MP4 İndir indirTOPLU MP4 İndir (Mobil)
1 Risale-i Nur hakkında ne düşünüyorsunuz? indirMP3 indir indirMP4 indir (Yüksek Kalite) indirMP4 indir (Düşük Kalite)
2 Daha önce bir soruya verdiğiniz cevapta “Risale-i Nur da biri çok ilmin olmadığını” söylerken neyi kast ediyorsunuz? indirMP3 indir indirMP4 indir (Yüksek Kalite) indirMP4 indir (Düşük Kalite)
16-Hocaefendiden İftira atanlara lanetleşme çağrısı
1 Bize iftira atanları lanetleşmeye çağırıyorum! indirMP3 indir indirMP4 indir (Yüksek Kalite) indirMP4 indir (Düşük Kalite)

Videoların tamamını paket halinde indirebilirsiniz. Paketi indirdikten sonra bilgisayarınızda veya cep telefonunuzda açmanız gerekmektedir. Paketi açtıktan sonra içerisindeki videoları izleyebilir, sesleri dinleyebilirsiniz.

indirHEPSİNİ TOPLU MP3 İndir
indirHEPSİNİ TOPLU MP4 İndir
indirHEPSİNİ TOPLU MP4 İndir (Mobil)

Videolarımızın hepsini Youtube Çalma Listesi olarak izleyebilirsiniz

Yorumlar (25 Cevap)

 1. Mehmet Korkmaz dedi ki:

  Allah sizden razı olsun kardeşler
  Rabbim çalışmalarızda size başarılar getirir işallah

 2. ABDULLAH dedi ki:

  BİZ MÜSLÜMANIZ,VARSA ATILAN BİR İFTİRA MUTLAKA ALTINDA KALMAMALIYIZ.BU ÇALIŞMANIZI TASDİKLİYORUM.NİHAYETİNDE İSLAM DÜŞMANLARI DAHİ KOCA YALANCI OLDUKLARI HALDE KENDİLERİNİ AKLIYORLAR.
  AKLI OLAN ALPARSLAN KUYTUL HOCAMIZIN ALLAH IN RAZI OLMADIĞI ÇİZGİ DIŞINA ÇIKAMAYACAK KADAR SAĞLAM KARAKTERLİ BİR ŞAHSİYETİ OLDUĞUNU ANLAR.
  ALLAH SAYINIZI ARTTIRSIN.HOCAMIZIN ARKASINDAYIZ..VESSELAM

 3. ozkan dedi ki:

  Allah razi olsun

 4. Ersin Yalçın dedi ki:

  Bu yolda iftira atanlar olacaktır. Ancak metanetle, sabırla, azimle ,dik duruşunuzla, izlediğiniz metodla kararlılığınızı ve samimiyetinizi gösteriyorsunuz. Ben de sizinle beraber bu yolda koşturacağım inşallah.

 5. seyit dedi ki:

  anlayamadık biz seni hocam rabbim bu çileli yolda yanından bizi ayırmasın insaallah (amin )

 6. Gökhan dedi ki:

  LA İLAHE İLLALLAH

 7. Mehmet Kalender dedi ki:

  BİZ MÜSLÜMANIZ,VARSA ATILAN BİR İFTİRA MUTLAKA ALTINDA KALMAMALIYIZ.İSLAM DÜŞMANLARI DAHİ KOCA YALANCI OLDUKLARI HALDE KENDİLERİNİ AKLIYORLAR.Mademki bu dunya ALLAH IN O HALDE Allahın dedigi olmalı..atılan iftiralar karsi her zaman dikiz FURKAN GENCLİK SENİNLE KURUR DUYUYOR YOLUN YOLUMUZDUR HOCAM

 8. SERDAR DUR dedi ki:

  Yabancı değil sizin cemaatinizi seven biri olarak söylüyorum. Ankara patlamalarına ne kınama ne de Teröre lanet hakkında bir görüş ve tutumunuz olmadı. HDP yandaşı olmadığınızı biliyorum Ama yanlışa yanlış demiyorsunuz.

 9. miles dedi ki:

  Hocamızın “gelin lanetleşelim” dediği videoyu da ekleseniz iyi olurdu.

 10. cemal dedi ki:

  Kardesler hoca hak seriatten bahsediyormu?

  • Ramazan dedi ki:

   RasulAllahın’ın zamanındaki şeriatten bahsediyor.Davetçi olmayı,peygamber efendimizin hayatını da sünnet olarak algılamayı ve hayatımızda uygulamayı gerektiriyor.Hocamız bu yolda çok insanı şirkten kurtardı.Bizide kurtardı.Allah razı olsun.

 11. ömer dedi ki:

  Cemaatinden olmadığım halde Hocayı uzun süredir takip ediyorum.Söylemek istediklerini ırkçılık yapmadan karşısındaki kişiyi incitmeden gayet güzel bir şekilde dile getiriyor.diğer hocalar gibi (F.G ve Cübbeli) siyasete bulaşmaması en büyük üisteğim

 12. Hande Tatar dedi ki:

  Allah’ın dinini tebliğ etmesi gerekenlerin, yan yollara saparak politikaya bulaşmaları çok yanlış. Ya cübbeni çıkaracaksın, ya da kravatını..

  • Sahin dedi ki:

   Kesinlikle katilmiyorum! Dini Siyasetden ayirtmali diyenlerdensiniz herhalde. Peki sizlere soruyorum Peygamberimiz s.a.v. Hayatini taniyormusunuz? Siyaset yapmadimi? O bir Babaydi, Halifeydi, Orduda Komutandi, Savasta Askerdi, bütün Hayati Siyasetle doludur. Sizleri gercekten anlamiyorum. Kuranda Siyasetinde, Ibadetinde Kanunlari vardir. Politikaya bulasmadan Dinini nasil yasiyacaksin yada yasatacaksin? Helal Haramlari dinlemden Kanunlar indirildi, bu hale geldik iste. Tüm Türkiyede Siyate korkmadan ve dogruyu Kurani, Hadisi anlatan Hocamiza Allah güc Kuvvet versin. Saygilarimla…

 13. tayfur ipek dedi ki:

  Hocam bizi vakıfımızada gelecekmisiniz

 14. Huseyin dedi ki:

  Arkadaşlar konu şudur ki müslüman müslümanin kardeşidir ortadogo kan revan perişan hep müslümanlar zulüm içinde diyeceğim o ki uyan müslüman gaflet uykundan wy Rabbim sen tüm müslüman anlemini koru ianınıyorum ki mescidi aksa özgürlüne kavuştunda müslümanların kurtuluş günü olacaktır allahın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun

 15. Eren dedi ki:

  Sadece şunu sormak istiyorum ; Alparslan Kuytulun PKK terör örgütüdür dediği bir açıklama videosu var mı ? Yani doğrudan lafı hiç başka kısımlara çekmeden PKK TERÖR ÖRGÜTÜDÜR DEDİĞİ BİR KONUŞMA KAYDI VAR MI? iYİ GÜNLER

 16. […] olan da her konuda haksız olamayabilir.  Velhasıl bu konularla ilgili örnek anlatımlar İftiralara Cevaplar Sayfamızda mevcuttur. Buna rağmen Bizi AKP, Hüdapar, saadet gibi Dinî görünümlü partiler […]

 17. Ramazan dedi ki:

  Hocam süleymanların vakfı bize yakın mıdır uzakmıdır? Bide hocam meb in hali ne olcak ? Saygılarimla .

 18. arif dedi ki:

  hdp terör örgütüdür . Biz cemaat olarak bunu kabul ediyoruz zaten

 19. Murat dedi ki:

  Selamün aleyküm hocayı yakın zaman içinde izlemeye başladım kendisini tanımıyorum haliyle iyi veya kötü demek istemem ama videolarını izledim kadarıyla harbi hoş adama benziyor ALLAH niyeti doğrusunda yardım etsin ELFETTAH ismiyle işini yapsın.

 20. Bilal dedi ki:

  Allah hocamızı başımızdan eksik etmesin Amin

 21. Arif İpek dedi ki:

  Selamun Aleykum … Darbe ile ilgili atılan iftiraları da ekleyebilir misiniz Hocam

Yorumunuzu Ekleyin

E-Posta adresinizi yayınlanmayacaktır.